Archiwa: Kursy

400 

Wyjście z głowy. O psychoterapeutycznej pracy z ciałem z osobami, które zupełnie nie czują swojego ciała. Webinar dla psychoterapeutów i nie tylko.

Zdrowie psychiczne to efekt zintegrowania wszystkich naszych różnorodnych ludzkich warstw doświadczeń: doznań z ciała, emocji, wspomnień i wyobrażeń, zachowań i myśli. Bez włączenia w nasze życie warstwy związanej z kontaktem z ciałem trudno nam jest zdrowieć, zmieniać się, wzrastać, pielęgnować w sobie spokój, odwagę, nadzieję, sprawczość. Wszystko co przeżywamy, myślimy, robimy dzieje się poprzez ciało. Im więcej w nas łączności z ciałem, tym żyjemy pełniej, ufniej, bardziej świadomie.

300 

Lekcje o emocjonalnym porządku w świecie pełnym bałaganu. 3 webinary na nowy, lepszy rok.

To czego teraz najbardziej – w tych mało stabilnych czasach – potrzebujemy to bycie dla siebie samego oparciem, niedokładanie sobie dodatkowego emocjonalnego ciężaru i skierowanie swojej uwagi ku czemuś większemu niż my sami.
O tym właśnie traktować będą “Lekcje o emocjonalnym porządku w świecie pełnym bałaganu. 3 webinary na nowy lepszy rok”. To cykl, który pozwoli nam przyjrzeć się temu, jak traktujemy siebie i świat wokół i jak możemy w tym dzikim zamieszaniu iść spokojnie naprzód.
3 różnorodne lekcje stanowić będą całość, która umożliwi nam swobodniejsze, bardziej rezylientne i mniej zagubione wejście w 2024.

1,000 

Terapeutyczna praca z wspomnieniami traumatycznymi. Techniki werbalne, somatyczne i wyobrażeniowe. Warsztat specjalistyczny.

Wspomnieniom traumatycznym trudno nadać znaczenia i jeszcze trudniej jest nam je zapomnieć. Są pokawałkowane, niepełne i równocześnie bardzo intensywne i rozregulowujące nasze funkcjonowanie. Czasami wspomnienia traumy przechowuje tylko nasza fizjologia, bywa też, że jest to tylko silne przeświadczenie, że coś się wydarzyło pozbawione emocji, a innym razem tylko emocje bez znaczeniowej treści.

600 

Kiedy leczenie staje się traumą. O istocie, profilaktyce i terapii traumy medycznej. Cykl 3 webinarów.

Cykl trzech półtoragodzinnych webinarów o istocie i terapii w przypadku różnorodnych rodzajów traumy medycznej. Trauma medyczna jest nazywana czasami „traumą bez głosu”, cierpimy często z powodu jej konsekwencji, nie łącząc jednak zdarzenia traumatycznego z jej dotkliwymi następstwami. Ten rodzaj traumy może dotkliwie zawęzić pasmo naszego życia, wpływać pogarszająco na stan naszego zdrowia psycho-somatycznego (celowo ich tu nie rozdzielam) i dotykać negatywnie najgłębsze warstwy naszej tożsamości.

250 

Jak psychoterapia może pomóc, gdy niedomaga ciało. Terapia ACT w chorobach somatycznych i chronicznym bólu

Jak psychoterapia może pomóc, gdy niedomaga ciało. Terapia ACT w chorobach somatycznych i chronicznym bólu

Dla kogo jest ten webinar?:
Dla terapeutów i terapeutek, psychologów i studentów psychologii – terapia ACT może stać się Twoim głównym modelem pracy z drugim człowiekiem lub uzupełniać nurty już przez Ciebie poznane. Niezależnie od tego, jak bardzo chcesz używać terapii ACT w swojej pracy, to podejście pozwoli Ci wesprzeć swoją pracę terapeutyczną lub psychologiczną o głęboko humanistyczne, a przy tym nowoczesne metody pracy uwierzytelnione naukowo.

Dla lekarzy/lekarek, pielęgniarek/pielęgniarzy i wszelkich zawodów medycznych – szczególnie ten webinar, z całego cyklu “ACT-owej Rewolucji” może przydać się do rozumienia funkcjonowania Waszych pacjentów i pacjentek. Wyposaży on Was też w pomocne modele rozmowy z pacjentami o ich zdrowiu somatycznym, ale i o współistniejącym z nim zdrowiu psychicznym (i jak one na siebie wpływają).

Dla wszystkich pracujących wsparciowo z drugim człowiekiem. Nie ma chyba obszaru pracy z człowiekiem, w którym podejście ACT nie wniosłoby użytecznej wiedzy i inspiracji.

Dla Ciebie. Po prostu. – Pracę w nurcie ACT zawsze zaczynamy od samych siebie. Ten webinar pozwoli Ci zbadać, jak traktujesz swoje ciało i w jakim stopniu pozwala Ci to rozkwitać lub wręcz przeciwnie.

250 

Terapia bezsenności w terapiach kontekstualnych

Właśnie teraz – czytając ten opis – pracujesz na jakość swojego snu. Pracujesz na niego, tak naprawdę cały czas, od momentu, w którym otwierasz rano oczy (w pewnym sensie też to, jak będziesz spał dziś wieczorem, zależy od tego jak traktowałeś/aś siebie całe swoje życie). Moment, w którym zasypiasz jest zaś najgorszym z możliwych, by podejmować starania o lepszy sen.

Hi, Welcome back!
Nonce verification failed
Forgot?
Don't have an account?  Register Now