Archiwa: Kursy

Ciało. Relacje. Zdrowienie. Kurs terapii traumy oparty o neurobiologię interpersonalną.

Zapraszam Cię na 5 modułów tematycznych i 7 spotkań online, podczas których przeprowadzę Cię od początku do końca przez proces terapeutyczny pracy z osobą, która doświadczyła traumy.

Jak mogę o siebie zadbać, gdy mam ataki paniki (nagranie audio)

Niewiele psychologicznych trudności może nas unieruchomić bardziej niż ataki paniki. Choć często mamy nadzieję, że miną same lub z niewielką naszą pomocą, to większość zdroworozsądkowych, popularnych metod zupełnie nie działa.

Jak mogę o siebie zadbać, gdy przechodzę przez okres żałoby

Niewiele psychologicznych trudności może nas unieruchomić bardziej niż ataki paniki. Choć często mamy nadzieję, że miną same lub z niewielką naszą pomocą, to większość zdroworozsądkowych, popularnych metod zupełnie nie działa.

Podróż powrotna. O pracy terapeutycznej z osobami z doświadczeniem traumy seksualnej

Trauma seksualna związana jest ściśle z poczuciem osamotnienia i odłączenia od społeczności, w której żyjemy. Przemoc seksualna uderza najbardziej w nasze funkcjonowanie interpersonalne, zaburzając nie tylko nasz sposób wchodzenia w seksualną intymność, ale stając na przeszkodzie budowaniu jakichkolwiek relacji opartych o ufność i spontaniczność.

Praca z wartościami w psychoterapii

Psychoterapia jest przestrzenią, w której temat wartości jest obecny zawsze, nawet gdy nie jest nazwany wprost (już samo podjęcie psychoterapii jest przecież stanięciem po stronie ważnych dla siebie wartości). O wartościach mówi używany przez nas w trakcie psychoterapii język, mówi do nas o nich nasze ciało i nade wszystko o wartościach świadczą nasze decyzje i nasze aktywności. Język wartości przemawia też zmianą energii zaobserwowanej w rozmowie z klientem, jego ożywieniem, jego wycofaniem, jego uspokojeniem i rozgorączkowaniem.

Wprowadzenie do ACT-owej terapii traumy

To webinar o tym, jak akceptacja i życie w zgodzie z własnymi wartościami może wesprzeć naszą terapeutyczną pracę z traumą.

Mówię Wam podczas niego o tym:
Czym trauma jest i jak wpływa na naszą psychofizjologię i funkcjonowanie naszego umysłu (i o tym, że nieuporządkowane życie niekoniecznie oznacza złe życie);
Jak bardzo traumatyzacja ma charakter werbalny (umysłowy) i jak to wpływa na całą naszą psychofizjologię;
O kluczowych procesach psychologicznych terapii akceptacji i zaangażowania i jak każdy z nich ma się do tego, co przeżywa osoba po doświadczeniu traumatycznym;
Jak pracujemy z traumą (o etapach, regułach, jakościach i technikach tej pracy)
Że powrót objawów nie zawsze oznacza to, że terapia się nie powiodła.

Troszeczkę rozmyty jest obraz nagrania, dźwięk za to jak żyleta. Już takiego webinaru nigdy nie powtórzę, wrzucam Wam go jako nadal mocno użyteczny i życząc Wam pięknej terapeutycznej pracy!

Sabina