Podróż powrotna. O pracy terapeutycznej z osobami z doświadczeniem traumy seksualnej

200 
Ważność wpisu: 365 dni

Trauma seksualna związana jest ściśle z poczuciem osamotnienia i odłączenia od społeczności, w której żyjemy. Przemoc seksualna uderza najbardziej w nasze funkcjonowanie interpersonalne, zaburzając nie tylko nasz sposób wchodzenia w seksualną intymność, ale stając na przeszkodzie budowaniu jakichkolwiek relacji opartych o ufność i spontaniczność.

Uzdrawianie w przypadku traumy seksualnej jest zatem przywracaniem zaufania – zaufania do siebie, do swojego ciała, ale też do otaczających nas ludzi. To praca kilkuetapowa, nielinearna, nieśpieszna i uszanowująca gotowość (lub jej brak) do eksplorowania trudnych psychologicznie treści. To praca, w której ugruntowanie i zdolność terapeuty do samoregulacji (i idącej za nią koregulacji) są najważniejszym terapeutycznym narzędziem.

Zapraszam Was do odsłuchania dwu i półgodzinnego ebinaru, podczas którego opowiedziałam o filozofii i pragmatyce pracy z osobami które doświadczyły traumy seksualnej. Spojrzymy na terapię z perspektywy podejścia angażującego ciało, użyjemy też soczewek interpersonalnej i systemowej pracy z traumą.